Adresa & Kontakt

Naše adresa

Lannova 8, 110 00 Praha 1

GPS

50.092825248376, 14.43198870467

Společnost Vševid holding připravila projekt bezbariérový dům nejen pro své zaměstnance z řad handicapovaných.

Proč projekt bezbariérové bydlení. Protože máme dlouholeté zkušenosti s prací s osobami se zdravotním omezením, známe i jejich potřeby v oblasti pracovního zázemí, potřeby života s minimální asistencí a mnoho dalších věcí, které jsou pro jejich život důležité. Rozhodli jsme se pro své pracovníky zajistit bezbariérové domy, které budou zároveň i naší regionální kanceláří, budou sloužit jako místní komunitní centrum i prostor pro pořádání menších svatebních obřadů. Zde studie zahradního architekta.

https://www.youtube.com/watch?v=ciDydaOJr6U

Počátek projektu

Nápad projektu bezbariérový dům vznikl před několika lety. Firma byla sice založena v roce 2015, ale její historie spadá až do roku 2000, kdy mateřská firma figurovala jako provozovatel portálů služeb a produktů a starala se o PR nadnárodních společností. Data na portály vkládali vždy osoby se zdravotním omezením.

Vševid holding

Společnost Vševid vznikla pro účely zaměstnávání zdravotně postižených. Působení firmy je celorepublikové a proto jsme se rozhodli pro rozdělení republiky na „okresní“ pobočky. V každém regionu bude působit jeden obchodník, který bude navštěvovat naše potencionální klienty a k ruce bude mít administrativního pracovníka z řad handicapovaných. Tento pracovník bude bydlet v onom domě, bude správcem komunitního centra a k práci bude využívat společně s obchodníkem firemní část domu. Naše firma má i svatební sekci a tak jsme na zahradě uzpůsobili místo i pro menší obřady.

Dům na stáří

Při realizaci projektu jsme mysleli na všechny aspekty života s asistencí. Nejen handicapovaní lidé, ale i lidé v pozdním věku jsou rádi, když mohou žít bez toho, aby na většinu činností potřebovali pomocníka. Někdo se ale třeba nechce vzdát koupání ve vaně a riziko zlomeniny krčku se tím zvyšuje. Vany s dvířky toto riziko minimalizují. Speciální tělocvična na bázi závěsných systémů udržuje obyvatele domu ve sportovní aktivitě opravdu do pozdního věku.

Všichni určitě ocení i komplexnost řešení tohoto domu, tedy nízké provozní náklady, technickými novinkami zajištěná bezúdržbovost pozemku i smysl pro ekologické ohledy.