Adresa & Kontakt

Naše adresa

Masarykovo nám. 261, 398 11 Protivín

GPS

49.1983438, 14.2171404

Historie ZOO

Krokodýlí ZOO Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoo Miroslava Procházky. Krokodýly se zabýval již v mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku, kde získal základní znalosti v chovu krokodýlů. Sám je chová privátně od roku 1996, nicméně celistvou kolekci krokodýlích druhů začal budovat v roce 2000. Od roku 2005 krokodýly úspěšně rozmnožuje.

 

Umístění zoo

Samotná expoziční část zoo je budována v Protivíně v historické hospodářské budově, jejíž vznik je datován do konce 18. století. V 19. století sloužila jako stáj pro koně, kočárovna a služební byt pro kočí, náležela k zázemí protivínského zámku, jenž byl v majetku rodu Schwarzenbergů

 

Chovatelský a výstavní záměr

Výstavním záměrem je v cílové podobě vystavovat všech 25 recentních krokodýlích druhů. Tento záměr je doplněn vybudováním zoologického muzea, kde jsou vystaveny osteologické a v menší míře i dermoplastické preparáty nejen krokodýlů, ale i dalších zástupců živočišné říše. Po stránce chovatelské je kladen důraz na sestavení chovných skupin ohrožených a kriticky ohrožených druhů krokodýlů a to nejen v samotné expozici, ale i na farmě, tak aby tato zvířata měla optimální podmínky k rozmnožování.

 

Parkování

Doporučujeme parkování v ulici Komenského, Purkyňova, Boženy Němcové. Dále je možno využít parkoviště u supermarketu NORMA, u vlakového nádraží nebo na Masarykovo náměstí. Vzdálenost ze všech parkovacích míst je do 20 minut. V celém Protivíně je parkování zdarma.

 

Další zajímavé odkazy

O ZOO, Fotogalerie, Rarity, Muzeum

 

Více podobných služeb najdete na tomto portálu služeb www.ceskeprodukty.cz a pokud je služba určena i pro zdravotně postižené, potom i na portálu www.abethandicap.cz.